Zpráva o činnosti ČMS za 1.pol. 2006
I. Činnost předsednictva
- Předsednictvo se scházelo pravidelně 1 x měsíčně a projednávalo jak zásadní, tak operativní otázky chodu společnosti.
- Hlavními tématy jednání byla účast na doprovodném programu veletrhu Reklama/Polygraf, příprava konference Marketing Trend – jaro 2006, vyhlášení, příprava a realizace soutěže Marketér roku, výsledky hospodaření v roce 2005, spolupráce s partnerskými asociacemi, práce regionálních klubů a hodnocení časopisu.
- Předsednictvo se rovněž věnovalo možnostem prezentace ČMS jak ve vztahu k současným členům, tak potenciálním zájemcům o členství a prezentaci certifikačního programu a certifikovaných odborníků.
II. Konference, semináře, doprovodné akce
Den ČMS na veletrhu Reklama/Polygraf
29. březen 2006 byl na veletrhu věnován aktivitám České marketingové společnosti. Po slavnostním vyhlášení Osobnosti veletrhu, jíž se tentokrát stala předsedkyně ČMS Jitka Vysekalová, následovalo setkání regionálních klubů ČMS, na které navazoval Kulatý stůl na téma Marketingová komunikace dnes a zítra. Vyvrcholením dne bylo vyhlášení soutěže Marketér roku 2005 a společné zasedání jejího čestného předsednictva a hodnotící komise. ČMS prezentovala svou průběžnou činnost i veletržní aktivity v samostatném stánku v blízkosti prezentačního prostoru.
Kulatý stůl
Česká marketingová společnost již tradičně připravila pro doprovodný program Veletrhu REKLAMA diskusní stůl Marketingová komunikace dnes a zítra, který byl zaměřen na aktuální témata marketingové komunikace z pohledu komunikačních agentur a zadavatelů. O současnosti a budoucnosti marketingové komunikace u nás a ve světě diskutoval Jiří Mikeš, Pavel Brabec a Jan Levora, moderovala Jitka Vysekalová.
Živá diskuze, která se těšila velkému zájmu přítomných, byla zaměřena na etické problémy, odpovědnost reklamy ve vztahu k udržitelnému rozvoji, změnám v technologiích a mnoho dalších aktuálních témat.
Zájemců o kulatý sůl bylo více než židlí...
Pět minut po dvanácté
Dne 30. 3. 2006 se na mezinárodním veletrhu Reklama/Polygraf 2006 sešli odborníci z různých oblastí s novináři na tiskové konferenci s názvem „Pět minut po dvanácté“. Odborným garantem byla Česká marketingová společnost. Na téma CI a názvu Česko diskutovali odborníci z oblasti marketingových komunikací ing. Jiří Mikeš, PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D. a Monika Hrubalová, ředitelka veletrhu, za jazykovědce se diskuze zúčastnil doc. PhDr. Jiří Felix, CSc., za historiky a geografy RNDr. Leoš Jeleček, CSc. Za mladou generaci byla přizvána Andrea Macková, studentka VŠE, která na téma CI ČR zpracovala velmi zajímavou diplomovou práci, o které - a nejen o ní, přítomné informovala. Zástupce Ministerstva zahraničních věcí se přes několik pozvání bez omluvy či jakéhokoliv sdělení tiskové konference nezúčastnil.
Důležité na tomto setkání bylo, že přes ignoranci některých státních úředníků hledáme pozitivní cesty a řešení. Díky občanské iniciativě a podpoře Ministerstva pro regionální rozvoj, Ministerstva průmyslu a obchodu, podpoře ze strany Jihočeského kraje a města Písku se v listopadu tr. uskuteční v Písku seminář a výstava "Czech Promotion", která se bude problematikou jednotného marketingového vizuálního stylu České republiky za účasti českých a zahraničních odborníků po patnácti letech chaosu zabývat. Organizátorem akce jsou festivaly Tourfilm a Znojemský hrozen. O patronát bude požádán předseda vlády. Na přípravě a průběhu semináře se bude podílet i Česká marketingová společnost.
Setkání členů regionálních klubů ČMS na veletrhu
29. 3. 2006 ve 12.00 hod se ve VIP salonku v Pravém křídle průmyslového paláce na Výstavišti Holešovice v Praze sešli zástupci regionálních klubů České marketingové společnosti. Setkání, které bylo iniciováno členy regionálního klubu ČMS Ostrava, jenž patří od svého založení k nejaktivnějším, se zúčastnili jako hosté také v hojném počtu zástupci společnosti Marketing Club Jižní Čechy. Ostrava, Liberec, Zlín, Plzeň, Brno, Jihlava a také České Budějovice. Prostřednictvím svých zástupců a představitelů se obšírně vyjadřovali ke stávající situaci v dané lokalitě a každý z nich přinesl několik nápadů a podnětů jak dosavadní zkušenosti zúročit, vylepšit, zefektivnit a inovovat. Společným cílem centrálního pracoviště ČMS a místních klubů by mělo být postupné budování marketingových regionálních certifikačních center, které přispějí ke zvýšení profesní vzdělanosti v kraji a umožní certifikaci místních lektorů, konzultantů a učitelů marketingu
Setkání čestného předsednictva a hodnotící komise
Bezprostředně poté, co byla soutěž Marketér roku 2005 oficiálně veřejně vyhlášena prof. Gustavem Tomkem 29. března 2006 na veletrhu Reklama/Polygraf, sešli se na společném zasedání členové čestného předsednictva a hodnotící komise. Úvodem je představitelé předsednictva České marketingové společnosti seznámili podrobně s pravidly soutěže, jejím průběhem a způsobem hodnocení přihlášených kandidátů. V bohaté diskuzi se zúčastnění živě zajímali nejen o dosavadní průběh příprav a počet přihlášek, ale také o medializaci projektu a roli partnerů a sponzorů.
Konference Efektivní marketingová komunikace a její měření úspěšně proběhla 11. 5. v Kongresovém sále na Novotného lávce za účasti více než 100 posluchačů, kteří měli možnost vyslechnout celou řadu zajímavých prezentací 18ti přednášejících (83 platících, 15 hostů a 18 přednášejících). K dobré atmosféře přispěl i polední raut, který byl v v zahradě Klubu lávka.
Marketér roku
V podvečer 11. května proběhlo v Divadelním sále Klubu lávka na Novotného lávce v Praze 1 slavnostní vyhlášení cen soutěže Marketér roku 2005, nad kterou převzal záštitu předseda vlády České republiky Jiří Paroubek.
Spoluorganizátorem soutěže byl M.I.P. Group, partnery soutěže se staly Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace, České sdružení pro značkové výrobky, Grada Publishing, SIMAR a Škoda auto.
V čele čestného předsednictva soutěže, v němž zasedli významní představitelé marketingu ze všech oblastí, stanula předsedkyně České marketingové společnosti PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D.
Úvodem vystoupil prof. Ing. Gustav Tomek, DrSc., předseda hodnotící komise, a přiblížil přítomným náročnou práci tohoto orgánů a způsob hodnocení jenotlivých kandidátů. Poděkoval jim za aktivní spolupráci a kreativní přístup, které vedly ke spravedlivým výrokům a finálnímu výběru těch nejlepších.
Na titul Marketér roku 2005 bylo nominováno celkem 16 kandidátů, kterým byly předány diplomy, věcné ceny sponzorů soutěže a symboly soutěže – Malí delfíni. Za ocenění nejvyšší - titul Marketér roku 2005 - byl vítězi předán Velký delfín.
Diplom za účast v soutěži a věcné ceny na základě rozhodnutí hodnotící komise získalo deset kandidátů, Malého delfína a diplom získalo pět kandidátů (v abecedním pořadí)
Mgr. Vladimír Leixner, ředitel agentury EuroArt
doc. PhDr. Dušan Pavlů,CSc., Fakulta multimediálních komunikací UTB Zlín
Ing. Miroslav Řezník, marketingový ředitel Česká pojišťovna
David Seibert, marketingový ředitel Kofola, a. s.
Marcel Winter, majitel firmy WMC
Cenu Marketér roku 2005 a symbolickou cenu této soutěže – Velkého delfína si odnesl
doc. Ing. Václav Nétek, CSc., ředitel pro strategii a marketing NH Zábřeh
Vítěz zároveň získal řadu marketingových knižních titulů od nakladatelství Grada Publishing. Závěrem byl vyhlášen nový ročník soutěže Marketér roku 2006.
III. Certifikace a prolongace
Dne 24. května byli certifikováni další marketingoví odborníci PhDr. Petr Frey, ředitel společnosti Draf Prague a vedoucí marketingu Třineckých Železáren Ing. Lubomír Halagačka. Certifikáty byly na základě předložených prací prodlouženy na další 3 roky RNDr. Tomáši Hájkovi - ADMAZ, Ing. Lucii Zumrové, Ph.D. marketingové ředitelce Veletrhy Brno, a.s., Ing. Martinu Peštovi – Hertin, s.r.o. a Pavlu Jantačovi – Elevátor, s.r.o.
IV. Časopis Marketing a komunikace
Pravidelně vychází časopis Marketing & komunikace. V letošním roce bylo již tradičně 1. číslo zaměřené na Marketingovou komunikaci, druhé číslo bude zaměřeno na téma Marketing globálních trhů, 3. číslo na Postavení marketingu ve firmě a 4. číslo na téma Marketingový výzkum a informace.
Znovu se pokoušíme o alespoň částečné hrazení nákladů na časopis inzercí. Prosíme i členy Hlavního výboru, aby dle možností v tomto směru pomohli.
V. Ostatní činnosti
Partnerství a odborná garance vzdělávacích akcí a účast členů předsednictva na ostatních odborných akcích
Smlouva ČMS - Marketing Club Jižní Čechy
19.1.2006 byla v Českých Budějovicích podepsána dohoda o spolupráci mezi ČMS a Marketing Clubem Jižní Čechy. Za první stranu se společného zasedání zúčastnila výkonná ředitelka Milada Hábová, druhou stranu reprezentoval prezident sdružení Mgr. Radek Bílý za přítomnosti hojného počtu členů klubu. Marketingoví Jihočeši mají bohaté kontakty se svými zahraničními sousedy v rakouském Linci a v německém Landshutu. Vyjádřením jejich spolupráce je kromě jiného i vyhlášení mezinárodní veřejné soutěže AIM podporující marketingové snahy podniků v Dolním Bavorsku, Horním Rakousku a jižních Čechách. Cílem dohody s ČMS je formou vzájemné spolupráce prezentovat činnosti obou společností, vyměňovat si užitečné informace a zúčastňovat se pořádaných akcí.
ČMS a ČMA – spolupráce pokračuje
Zástupci ČMS a ČMA (Česká marketingová asociace) se sešli 1.2.2006 na společné schůzce aby projednali a zkoordinovali své plány na letošní rok. Obě společnosti připravují konference, semináře a nejrůznější akce pro své členy i ostatní zájemce o rozvoj marketingu. Výměna zkušeností a praktických poznatků z dosavadní bohaté činnosti každé z nich měla neformální charakter a bezesporu přispěla k obohacení obou stran. Za Českou marketingovou společnost se jednání zúčastnila předsedkyně ČMS PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D. a Milada Hábová, výkonná ředitelka, ČMA reprezentoval ing. Jiří Stýblo, CSc., výkonný ředitel společnosti a její tajemnice ing. Dagmar Macháčková.
Česká marketingová společnost a SIMAR uzavřeli dohodu o spolupráci
Představitelé ČMS a SIMAR potvrdili podepsáním dohody úzkou spolupráci obou organizací zaměřenou na zvyšování úrovně marketingového řízení ve všech oblastech působení obou smluvních stran. Půjde o výměnu zástupců na jednáních a odborných akcích, výměnu materiálů o činnosti a informace členům společností o odborných seminářích, konferencích a dalších akcích, které obě organizace pořádají.
Granty
Evropský sociální fond
1) Byla podána žádost o finanční podporu z JPD3 Praha pro projekt Profesní vzdělávání a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu s cílem vytvoření marketingového certifikačního centra.
Podáno na Magistrát hl.m. Prahy dne 15.2.2006
2) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Moravskoslezském kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ MSK dne 23.2.2006
3) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu ve Zlínském kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ ZK dne 23.2.2006
4) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Jihočeském kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ JK dne 8.3.2006
5) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu ve Královehradeckém kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ KHK dne 8.3.2006
6) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Pardubickém kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ PK dne 22.3.2006
7) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Libereckém kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ LK dne 23.2.2006
8) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v kraji Vysočina s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra.
Podáno na KÚ KV dne 27.3.2006
9) Byla podána žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání
a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Jihomoravském kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra
Podáno na KÚ JMK dne 24.3.2006
10) Byla rozpracována žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Olomouckém kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra
11) Byla rozpracována žádost o finanční podporu z OP RLZ pro projekt Profesní vzdělávání a certifikace lektorů, konzultantů a učitelů marketingu v Karlovarském kraji s cílem vytvoření regionálního marketingového certifikačního centra
Členství v porotách
Zlatý středník
ČMS je již tradičně odborným partnerem soutěže firemních publikací Zlatý středník, kterou vyhlašuje PR Klub. V porotě zastupovala společnost její předsedkyně Jitka Vysekalová.
ČMS v porotě Duhový paprsek
Ve středu 8. března zasedla porota soutěže o nejlepší signmakingovou realizaci za rok 2005. Soutěž nese název Duhový paprsek a pořadatelem soutěže je společnost M.I.P. Group. Odborným garantem je již druhým rokem Sdružení pro signmaking ČR.
V letošním roce byl za ČMS členem poroty člen předsednictva Ing. Ondřej Typolt.
AURA
ČMS byla rovněž spoluvyhlašovatelem soutěže AURA, kterou druhým rokem organizuje společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s organizací SOVA (Společenstvo organizátorů veletržních a výstavních akcí v ČR), a mediálním partnerem vydavatelstvím Economia. Výsledky byly vyhlášeny 11. dubna 2006. Kromě oficiálních cen soutěže byla předána i cena České marketingové společnosti za komplexní přístup k řešení marketingové komunikace odpovídající cílovým skupinám firmě MEDICCO – Vašíček s.r.o.
Participace ČMS na 14. mistrovství České republiky v grafických předmětech studentů středních škol se konalo na jihu Čech
Ve dnech 26. a 27. dubna 2006 se konalo 14. mistrovství republiky v grafických předmětech, které pořádala Střední odborná škola Blatná a Národní ústav odborného vzdělávání Praha. Osmdesátka vítězů z krajských kol se utkala v psaní na klávesnici, korektuře textu, v práci s textem ve wordu a v těsnopise. ČMS předala cenu za nejvšestrannějšího účastníka Lucii Ševcovicové z OA Heroldovy sady Praha 10.
VI. Prezentace ČMS
- k prezentaci ČMS je využívána účast na všech partnerských akcích (viz konference, semináře)
- v rámci spolupráce s Economia má ČMS v časopise Trend Marketing prostor na dvou stranách prezentovat činnost společnosti, kde jsou pravidelně uváděny aktivity ČMS i regionálních klubů, spolupráce s ostatními společnostmi a další aktuální dění ve Společnosti
- webové stránky ČMS - jsou pravidelně aktualizovány, jednotlivé části jsou doplněny fotodokumentací
VII. Činnost regionálních klubů
Brno
Ing. Lucie Zumrová, Ph.D.
Seminář Jak uspět na veletrhu
13. března , 11. dubna, 11. května 2006
Brněnský Regionální klub pokračuje v úspěšném cyklu seminářů na téma „Jak lépe uspět na veletrhu“, který pořádá společnost Veletrhy Brno, a.s. ve spolupráci se vzdělávací agenturou AUDICA, s.r.o. Základním smyslem seminářů je nejen nabídnout klientům „něco navíc“, ale také naučit je rozumět všem možným formám úspěchu na veletrhu a přispět k tomu, aby jejich účast přinesla očekávaný efekt. Jednodenní interaktivní seminář je určen vystavovatelům, majitelům společností, ředitelům marketingu a prodeje, marketingovým specialistům, tedy všem, kteří zajišťují účast svých firem na veletrzích nebo o účasti na veletrhu rozhodují..
Seminář Výstavní expozice klíčem k úspěchu
28. března, 27. dubna a 25. května 2006
Brněnský Regionální klub pokračuje také v úspěšném cyklu seminářů na téma „Jak lépe uspět na veletrhu“, který pořádá společnost Veletrhy Brno, a.s. ve spolupráci se vzdělávací agenturou AUDICA, s.r.o. Základním smyslem seminářů je nejen nabídnout klientům „něco navíc“, ale také naučit je rozumět všem možným formám úspěchu na veletrhu a přispět k tomu, aby jejich účast přinesla očekávaný efekt. Jednodenní interaktivní seminář je určen vystavovatelům, majitelům společností, ředitelům marketingu a prodeje, marketingovým specialistům, tedy všem, kteří zajišťují účast svých firem na veletrzích nebo o účasti na veletrhu rozhodují.
Východní Čechy
Ing. Marcela Kožená
12.4.2006 se uskutečnila přednáška na téma “ Regionální marketing“, kterou pořádala Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní, ve spolupráci s Regionálním klubem ČMS Východní Čechy.
Přednášející: Ing. Jaromír Schneider, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Liberec
Ing. Jozefína Simová, Ph.D.
Nové trendy v Marketingu
Mezinárodní konference se na toto téma konala v Liberci ve dnech 8.-9.2.2006 v Granhotelu Zlatý lev. Pořadatelé - Regionální klub České marketingové společnosti a Sekce vysokoškolských učitelů při ČMS pod vedením Jozefíny Simové pozvali jako přednášející kvalifikované domácí lektory z teoretické i praktické oblasti marketingu.
Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a významné osobnosti z Technické univerzity v Liberci, za ČMS pozdravila účastníky výkonná ředitelka Milada Hábová. Ze zahraničí přijeli odborníci z Velké Británie, Německa, Slovenska a Polska, aby se s posluchači podělili o vlastní bohaté marketingové zkušenosti. Konference nejen potvrdila, že pohledy na marketing a jeho působení ve všech sférách národní ekonomiky mohou být velmi různorodé, ale přispěla k utužení starých a navázání nových kontaktů mezi odborníky z několika zemí Evropy. Za ČMS se konference zúčastnila Jitky Vysekalová, která vystoupila také jako přednášející s tématem Reklama očima české veřejnosti.
Finále studentské soutěže Mladé mozky
Finále se konalo 22.4.2006
Soutěžilo se na dvě daná témata
1. Reklamní agentura zaměřená na vydávaní inzertních produktů
vítězný tým:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně,Mostní 5139,760 01 Zlín
2. Agentura působící v oblasti cestovního ruchu
vítězný tým:
TUL, Hospodářská fakulta, 5.roč., Hálkova 6, Liberec 461 17
Přihlášených bylo 15 týmů. Finálového kola se zúčastnilo 5 vybraných týmů. Vítězové získali šek v hodnotě 12000 Kč, a všichni finalisti certifikát soutěže.
14. března 2006 Klubový večer “Není PR jako PR”
Přednášející: Ing. Michal Hoblík - Sundisk Ostrava
PhDr. Cecílie Klevarová, CSc.
22. března 2006 Klubový podvečer Jak získat dotační podporu z fondů EU
Klub vedl Ing. Marek Valdmann, Ph.D. ředitel útvaru projekty, BIC Ostrava, s. r. o.
20. dubna 2006 Seminář na téma „ Zkušenosti z obchodních aktivit na mezinárodním trhu“
11. května 2006 konference 1. Konference Students Oportunity 2006 (studentské příležitosti)
Záštitu převzal: rektor Slezské univerzity v Opavě prof. PhDr. Zdeněk Jirásek, CSc.
Garant: prof. Ing. František Němec, Ph.D. – prorektor Slezské univerzity v Opavě,
Luděk Lokaj – ředitel společnosti PULARY
Plzeň
Ing. Pavel Novák
duben 2006 - klubové setkání na téma Procesní pojetí marketingu – důvody a efekty procesního přístupu
Zlín
Ing. Vratislav Kozák, Ph.D.
Regionální klub pokračuje v tradici kulatých stolů
Únor 2006
Pracovní workshop zaměřený na současnou problematiku PR v oblasti vinařství s cílem nalézt řešeni aplikovatelné v praxi. Workshop se uskuteční ve spolupráci s Vinařským svazem a panem Romanem Bajcanem, ředitelem agentury TPR Praha, členem představenstva Komory PR CR.
Březen 2006
Tradiční marketing, nový marketing a pseudomarketing Řídí: doc. PhDr. Alois Glogar, CSc.
Duben 2006
Výzkumné odpoledne - výzkumné agentury
VIII. Činnost sekcí
□ Sekce učitelů:
Sekce učitelů marketingu pořádala tyto vzdělávací konference:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně , Fakulta managementu a ekonomiky -VIII. ročník mezinárodní konference Internet a bezpečnost organizací
Datum konání: 14. března 2006
Česká zemědělská univerzita v Praze - Provozně ekonomická fakulta Katedra obchodu a financí pořádá
4. vědeckou konferenci
Obchod, jakost a finance v podnicích – determinanty konkurenceschopnosti IV.
ve dnech : 6. a 7. dubna 2006
Jitka Vysekalová
Zpráva o činnosti ČMS za 2.pol. 2006
I. Činnost předsednictva
Předsednictvo se scházelo pravidelně 1 x měsíčně a projednávalo jak zásadní tak operativní otázky chodu společnosti
hlavními tématy jednání byla příprava konference Marketing Trend – podzim 2006, příprava soutěže Marketér roku, výsledky hospodaření v roce 2006, získání nových členů, spolupráce s partnerskými asociacemi, práce regionálních klubů a změna formální úpravy časopisu Marketing a komunikace, jmenování nové redakční rady
Předsednictvo se rovněž věnovalo možnostem prezentace ČMS jak ve vztahu k současným členům, tak potenciálním zájemcům o členství a prezentaci certifikačního programu a certifikovaných odborníků.
II. Konference, semináře, doprovodné akce
Konference Nové směry v marketingu úspěšně proběhla dne 12. října. v Kongresovém sále na Novotného lávce za účasti více než 100 posluchačů, kteří měli možnost vyslechnout celou řadu zajímavých prezentací 14ti přednášejících (101 platících účastníků, 10 hostů a 5 novinářů).
Podzimní konference Marketing Trend pořádaná Českou marketingovou společností a časopisem Trend marketing měla zajímavé téma, kterému dle názoru většiny zúčastněných odpovídal i obsah. Nové směry v marketingu je jistě téma slibné, slibující a provokující.
Konference byla rozdělena do čtyř bloků. Na závěr celé konference se jako tradičně pořádal kulatý stůl – diskuse většiny přednášejících s účastníky konference.
Konferenci zahájila předsedkyně ČMS, Jitka Vysekalová, která uvedla hlavní myšlenky konference do souvislosti s celkovým rozvojem marketingu v souvislosti s globálními společenskými, ekonomickými a technologickými změnami, fragmentací trhů a větší rezistencí zákazníků vůči tradičním stimulům marketingové komunikace.
V prvním bloku „Připravenost spotřebitelů na nové marketingové aktivity“ zazněl zásadní příspěvek Petra Freye „Co přinesl marketing v poslední době?“ na téma „konce dnů masového marketingu“ a nutnosti hledání nových cest ke spotřebiteli.
První blok přednášek uzavírala prezentace „CSR[1] – sociální marketing“, Pavlíny Kalousové z Fóra dárců. Prezentace upozornila na využití marketingu při podpoře veřejně prospěšných projektů současně se spojením komerčních cílů firmy s využitím konkrétních příkladů z českého prostředí.
Druhý blok svým názvem sliboval „Osvědčené přístupy pro každého“ a zazněly v něm zajímavé prezentace Jana Klímy ze společnosti AC&C, zprostředkující pohled do příprav launche automobilu Audi Q7, dále vystoupení Petry Faltysové na téma E-marketing – nejrychleji rostoucí část marketingu a Karly Chlumské zaměřené na Právní aspekty nových směrů v marketingu”. Zmíněny byly základní zákonné předpisy a zvýrazněn byl základní rozpor mezi právem na ochranu soukromí a právem na informace spolu s právem na podnikání.
Třetí blok prezentací s provokujícím názvem : “O čem se mluví, ale málokdo to zná” obsahoval prezentaci Josefa Džubáka zaměřenou na virální marketing, jeho možnosti, omezení i zneužití , využití guerilla marketingu představil příspěvek agentury Publicis a komplexní prezentace Eduarda Valenty ze společnosti Unilever se zaměřila na relaunch produktu Axe – deodorantu pro muže – se zdůrazněním adekvátního využití eventu.
Poslední prezentace třetího bloku a zároveň celého dne byla představena Radkem Drábem z TBWA zaměřená na problematiku jak centrální metodologie reklamních agentur mohou ovlivnit konkrétní praktické případy nesla název “Nové nástroje komunikačních agentur – laciný trik na klienty nebo něco víc?” Závěr konference patřil jako tradičně kulatému stolu. Diskusi moderoval Petr Frey z Draft Prague, hlavním tématem diskuse bylo zdomácnění nových technik využívaných v marketingu a odvaha jejich využití.
Marketér roku
Připravuje se druhý ročník soutěže, vyhlášení výsledků proběhne 17. května 2007. Záštitu nad soutěží převzal profesor Philip Kotler.
Philip Kotler přijal čestný titul Marketér roku 2005. Symbol soutěže - skleněného delfína na zeměkouli - a diplom předala světové legendě strategického marketingu předsedkyně České marketingové společnosti Jitka Vysekalová v průběhu summitu konaného v Praze 25. května. Setkání, které organizoval IIR (Institute for International Research), se zúčastnilo na čtyři stovky významných marketingových odborníků a top manažerů z celé České republiky.
III. Certifikace a prolongace
ČMS uděluje certifikáty marketingovým odborníkům od června 1997 a tak usiluje i touto formou o naplnění svého poslání, jímž je zvyšování úrovně marketingu v podnikatelské praxi a zároveň ochrana prestiže a důvěry této profese.
Za uplynulé devítileté období ČMS udělila celkem 59 certifikátů marketingovým odborníkům a 3 čestné certifikáty (Alfréd E. Riedl, ing. Vladimír Bystrov a ing. Jiří Mikeš).
Z 59 udělených certifikátů má v současnosti platný certifikát pouze 43 marketingových odborníků – 15 certifikátů je neplatných a jeden certifikovaný již není mezi námi.
V letošním roce obdrželi dva odborníci nové certifikáty (PhDr. Petr Frey a ing. Lubomír Halagačka) a prolongovalo se 16. marketingových odborníků, z toho
4 – první prolongace (po třech letech)
2 - druhá prolongace (po šesti letech)
10 – třetí prolongace (po devíti letech).
V současnosti připravujeme konferenci s certifikovanými odborníky u příležitosti 10. výročí certifikace, která by měla proběhnout dne 24.10.2007 v Brně v rámci mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií. INVEX.
Dne 8. listopadu 2006 splnilo náročná kritéria prolongace 12 marketingových odborníků a převzalo si certifikát na další 3 roky:
Ing. Miroslav Brábník, CSc. , nezávislý lektor a konzultant, lektor pro marketing
Ing. Karel Hyndrák, nezávislý lektor a konzultant, lektor pro marketing
Ing. Jiří Jelínek, ředitel společnosti update.software, s.r.o., marketingový poradce
PhDr. Cecílie Klevarová, CSc., ředitelka společnosti Bercil Consulting, lektor pro marketing
Ing. Marcel Kubášek, ředitel poradenské agentury RMC, marketingový poradce
Ing. Pavel Marek, ředitel reklamní agentury Marco, s.r.o. marketingový specialista
doc. Ing. Václav Nétek, CSc., docent VŠB - TU, marketingový manažer
Ing. Otakar Ožana, ředitel společnosti OCHI INŽENÝRING, s. r. o., marketingový manažer
Ing. Helena Vlčková, ředitelka pro jakost LOM Praha, s.p., marketingový manažer
Ing. Jan Volf, nezávislý lektor a konzultant, marketingový specialista
doc. PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D., ředitelka společnosti JV – PL Marktest, předsedkyně ČMS, marketingový poradce
Ing. Pavel Zemene, ředitel společnosti Plastochem Praha, s. r. o. , marketingový manažer
IV. Časopis Marketing a komunikace
Pravidelně vychází časopis Marketing & komunikace. V letošním roce bylo již tradičně 1. číslo zaměřené na Marketingovou komunikaci, druhé číslo bylo zaměřeno na téma Marketing globálních trhů, 3. číslo na Postavení marketingu ve firmě a 4. číslo na téma Marketingový výzkum a informace.
Od nového roku bude časopis vycházet v barvě, každé číslo bude mít jinou obálku. Začne také pracovat nová redakční rada ve složení:
předseda - prof. Ing. Gustav Tomek DrSc ,ČVUT- Fakulta elektrotechnická
členové - PhDr. Petr Frey, Vicepresident agentury FCB Prague
Monika Hrubalová, obchodní ředitelka M.I.P. Group
Ing. Jiří Mikeš, hostující profesor VŠE Praha
JUDr. Pavel Nováček, děkan Škoda – auto Vysoká škola
doc. Ing. Jaroslav Světlík, Ph.D. děkan Fakulty multimediál. komunikací UTB Zlín
doc. PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D., předsedkyně ČMS
V. Ostatní činnosti
ČMS převzala záštitu nad sympoziem BOBCATSSS 2007
V příštím roce se bude poprvé v Praze konat mezinárodní studentské sympozium BOBCATSSS 2007, které je určeno pro studenty i profesionály z oblasti informačních služeb a knihovnictví. Pořádá jej Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK ve spolupráci s Hochschule der Medien ve Stuttgartu, a to pod záštitou EUCLID (European Association for Library and Information Education and Research) a Univerzity Karlovy v Praze. Tematicky bude tento již 15. ročník sympozia orientován na marketing informačních služeb.
Posláním BOBCATSSS 2007 je pomoci knihovnám a dalším poskytovatelům informačních služeb vylepšit svoji pozici na informačním trhu. Sympozium si klade za cíl poskytnout přehled nových koncepcí a myšlenek i standardních marketingových nástrojů a postupů.
ČMS se stala partnerem projektu Mentor
Hlavním cílem projektu, jehož realizátorem je TROAS s.r.o. je nabídnout zadavatelům a zpracovatelům reklamy ve farmacii potřebnou a účinnou pomoc při její realizaci. Důraz je kladen zejména na dodržování základních právních a etických norem. Projekt je navíc rozšířen o inovativní služby, které se v průzkumu ukázaly jako vhodné a přínosné.
Pro dosažení tohoto cíle bylo navrženo komplexní spektrum konzultačních služeb, z nichž některé jsou takto zpřístupněny vůbec poprvé.
Projekt MENTOR nabízí odborné konzultační a poradenské služby, určené ke specifickým korekturám reklamních materiálů. Důraz je kladen také na formu realizace těchto služeb, zejména rychlost a dostupnost. Projekt pomůže zájemcům upravit reklamní materiály s minimálním časovým odstupem od doručení podkladů. Časová prodleva a náklady jsou dnes nejčastějším argumentem, proti čerpání služeb externích právních agentur nebo využívání právních a medical oddělení farmaceutických společností.
ČMS odborným garantem projektu Barevné léto
Společnost OKI, specialista na barevný kancelářský tisk, a Česká marketingová společnost (ČMS) ve spolupráci s Vysokou školou umělecko-průmyslovou (VŠUP) realizovali projekt „Barevné léto“, který si klade za cíl přispět ke znalostem o působení barev v marketingové komunikaci. V internetových rozhovorech i skupinové diskuzi zjišťovali názory na působení barev v cílové skupině malých a středních podnikatelů a novinářů z odborných periodik. Kromě působení jednotlivých barev byl zjišťován pohled účastníků rozhovorů na spojení barev s určitým typem podnikání.
Průzkum realizovaný OKI za odborné spolupráce ČMS přináší zajímavý pohled na vnímání barev ve spojitosti s jednotlivými obory podnikání. Ukázaly se určité tendence až stereotypy při přiřazování barev např. k cestovní kanceláři, stavební firmě, jazykové škole atd. Je zřejmé, že barvy hrají v marketingové komunikaci významnou roli a nestačí vycházet jen ze znalosti obecného působení barev, ale pro analýzu v konkrétních případech je zapotřebí výzkum na dané cílové skupině a v souvislosti s produktem i ostatními prvky reklamy, protože barvy působí v celkovém kontextu komunikovaného sdělení.
Tisková konference ČMS a OKI se uskutečnila 26. 10. 2006 a zprostředkovala dvacítce novinářů z odborného marketingového i denního tisku závěry společného projektu „Co říkají barvy o firmách“. Živou a zajímavou prezentaci výsledků společného výzkumu představujícího příspěvek k obohacení poznatků o významu barev v marketingové komunikaci doplnilo i vystoupení historičky umění dr. Pavly Pečínkové,odbornice na historii barev ve výtvarném umění. Doc. Vysekalová prezentovala výsledky šetření doprovázené řadou konkrétních příkladů. Projekt se setkal s velkým zájmem a určitě by bylo zajímavé v něm pokračovat. Měl i velký mediální ohlas, informovala o něm většina odborného tisku.
Top vision - ČMS partnerem konference Marketing Challenge Forum
Marketing Challenge Forum je každoroční setkání českých a slovenských marketingových a obchodních ředitelů, top manažerů a marketingových expertů zodpovědných za efektivní marketingovou a komunikační podporu cílů společnosti. Letos se konalo 19. – 20. října.
Letošní zaměření konference bylo věnováno marketingovým trendům a nárokům na marketing - Výzvy pro strategický marketing, komunikaci změnových projektů a marketingových kampaní – Marketing významných poselství, inovacím v marketingu a sílícímu postavení elektronické komunikace – Potenciál inovací pro marketing. Druhý den se vystupující mimo jiné zaměřili na témata řízení značky a na analýzu konkurence, její význam a využití v praxi.
Za ČMS se tentokrát nikdo nezúčastnil. Účastníkům konference byly předány informační materiály ČMS a časopis Marketing a komunikace.
ČMS od roku 2007 odborným garantem doprovodného programu EmbaxPrint na brněnském výstavišti.
Následující 24.ročník se uskuteční 22.-25.5.2007. Hlavním mottem připravovaného ročníku je: Obal a tisk ve světle reklamy. ČMS a organizátoři veletrhu EmbaxPrint odsouhlasili spolupráci obou subjektů v tomto rozsahu:
ČMS bude partnerem vybraného doprovodného programu vztahujícího se k tématu „Marketing a reklama“.
Přednášky členů ČMS v rámci doprovodného programu – témata přednášek a jména přednášejících budou předmětem dalšího jednání.
Prezentace ČMS na veletrhu EmbaxPrint – ČMS se bude prezentovat formou informačního panelu s logem ČMS a informačními materiály.
Veletrhy Brno a ČMS mohou prezentovat veřejnosti partnerství EmbaxPrint a ČMS v rámci připravovaného veletrhu EmbaxPrint 07 – oboru „Marketing a reklama“
Veletrhy Brno a ČMS mohou zmiňovat partnerství v PR materiálech, PR článcích uveřejněných v tisku, prezentacích a jiných propagačních materiálech
Veletrhy Brno mohou použít logo ČMS jako partnera veletrhu EmbaxPrint – oboru „Marketing a reklama“ v propagačních materiálech, na internetu, v PR článcích v tisku. ČMS může použít logo EmbaxPrint jako partnera společnosti ve svých propagačních materiálech, na internetu, v časopise Marketing & komunikace a PR článcích.
ČMS zajistí propagaci veletrhu EmbaxPrint mezi svými členy. ČMS bude také průběžně informovat své členy o novinkách veletrhu a doprovodném programu.
Veletrhy Brno mohou otisknout inzerát EmbaxPrint v časopise Marketing & komunikace - v 1.čísle 07. Redakční spolupráce – formou PR článků , aktualit je možná, konkrétní příspěvky k EmbaxPrintu budou jednotlivě posouzeny ČMS a případně uveřejněny.
ČMS zveřejní logo veletrhu a informace k veletrhu na stránkách ČMS. Veletrhy Brno zveřejní logo ČMS a informaci a partnerství na stránkách www.embaxprint.cz
Veletrhy Brno poskytnou členům ČMS volné vstupenky na veletrh EmbaxPrint 07, jejich počet a další výhody budou předmětem jednání.
Granty
Evropský sociální fond (bylo podáno celkem 11 žádostí) – ČMS bohužel žádný grant přiznán nebyl.
Členství v porotách
ČMS na festivalu Znojemský hrozen.
Ve dnech 3.-9. září 2006 se uskutečnil ve městě Znojmo VIII. ročník festivalu “ZNOJEMSKÝ HROZEN”, mezinárodního televizního festivalu publicistických a zábavných pořadů se zaměřením na gastronomii a životní styl. Téma gastronomie napovídá o tom, že při rozhodování o založení nového mezinárodního televizního festivalu se zvolilo Znojmo jako centrum potravinářské a vinařské produkce. Podobný festival v Evropě není – tím graduje jeho jedinečnost. V rámci festivalu se již po třetí uskutečnila soutěž televizní reklamy s tématikou gastronomie. doc. PhDr. Jitka Vysekalová , Ph.D. se stala předsedkyní této poroty.
ČMS zastoupena také v porotě POP AWARDS - Zlatá koruna 2006
Časopis In-Store Marketing pořádal osmý ročník soutěže o nejlepší materiály
a prostředky komunikace v prodejních místech. Soutěž patří mezi významné, mezinárodně uznávané akce Point-of-purchase, oboru jak svým rozsahem a kvalitou exponátů, tak svou návazností
Členkou poroty byla i předsedkyně ČMS Jitka Vysekalová a členka předsednictva ČMS Monika Hrubalová.
VI. Prezentace ČMS
K prezentaci ČMS je využívána účast na všech partnerských akcích (viz konference, semináře)
- v rámci spolupráce s Economia má ČMS v časopise Trend Marketing prostor na dvou stranách prezentovat činnost společnosti. Pravidelně jsou uváděny aktivity ČMS i regionálních klubů, spolupráce s ostatními společnostmi a další aktuální dění ve Společnosti
- webové stránky ČMS - jsou pravidelně aktualizovány, jednotlivé části doplněny fotodokumentací
- prezentace v rámci ostatních akcí, kde je ČMS garantem
VII. Činnost regionálních klubů
□ Brno
Ing. Lucie Zumrová, Ph.D.
Seminář Měření efektivity v marketingu
Datum konání: 13. září 2006
Seminář Marketingový výzkum
Datum konání: 22. listopadu 2006
□ Východní Čechy
Ing. Marcela Kožená
Seminář Strategické řízení v regionálním kontextu
Datum konání: 30. listopadu 2006
Přednášející: doc. Ing. Josef Vaculík, CSc., Univerzita Pardubice
Ing. Jaromír Schneider, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
□ Liberec
Ing. Jozefína Simová
V libereckém RK se neuskutečnila ve 2. pololetí žádná akce
□ Ostrava
PhDr. Cecílie Klevarová, CSc.
27. září 2006 konference na téma „ Marketing – proč ne?“
Program Trendy současného marketingu
Zajímavé ukázky marketingových a komunikačních kampaní
Aplikace marketingu na netradičních trzích
Prezentace úspěšných absolventů oboru marketing a obchod, který během 10 let vystudovalo více než 1.200 studentů
Garanti: doc. Ing. Lenka Kauerová, CSc., proděkanka Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava
doc. Ing. Vojtěch Spáčil, CSc., vedoucí katedry marketingu a obchodu
Dne 25.9.2006 proběhla v hotelu Hormony Club v Ostravě odborná konference Marketing ? Proč ne!, kterou pořádala katedra marketingu a obchodu Ekonomické fakulty VŠB – TU společně s regionální pobočkou České marketingové společnosti. Na konferenci vystoupila s úvodním příspěvkem doc.PhDr.Jitka Vysekalová, Ph.D., která převážně mladé publikum seznámila s činností České marketingové společnosti a informovala o nových trendech v marketingu. Pak už se dostali ke slovu absolventi katedry marketingu a obchodu a 65 účastníkům konference demonstrovali své odborné praktické zkušenosti a dovednosti, neboť konference se konala při příležitosti 15.výročí založení katedry marketingu a obchodu a rovněž jako připomínka deseti let od doby, kdy obor marketing a obchod vystudovalo prvních 120 absolventů. Za 10 let existence oboru jej vystudovalo celkově 1430 absolventů. Účastníky konference nejvíce zaujala prezentace tiskového mluvčí Českých drah Ing.Aleše Ondrůje o budoucnosti vlakového spojení mezi Ostravou a Prahou prostřednictvím SC Pendolino a dalšími marketingovými aktivitami, které existenci tohoto vlakového spojení doprovázejí. Konference prokázala životaschopnost oboru marketing a obchod a zaujala svým obsahem nejen univerzitní pedagogy, ale i odborníky z praxe.
4. – 5. října 2006 Seminář na téma: „ Dvoudenní fórum o E-BIZU“
Program: Praktické zkušenosti a ekonomické přínosy využívání e-technologie v nákupních procesech
Garant: Miroslav Kaplan, ředitel společnosti NAR marketing, s. r. o. Ostrava
Ing. Lenka Kudratová, obchodní ředitelka NAR marketing, s. r. o.
18. října 2006 klubový podvečer Kvalitní práce s informacemi – základ úspěšného zahraničního obchodu
Program: Budování marketingového a informačního systému firmy
Využití informací pro rozvoj zahraničního obchodu
Práce s databázemi a marketingovými informačními produkty
Aplikace výsledků MIS pro potřeby zahraničního obchodu
Ekonomický aspekt nákupu využití MIS v podmínkách firmy
Klub povede: Přemysl Mikšovský, projektový a marketingový manažer ISMM Trading & Consulting, s. r. o.
Bc. Daniel Šedivý, BBA, projektový a obchodní manažer společnosti ISMM Trading & Consulting, s. r. o.
Garant: Ing. Miloslav Cváček, Ph.D., ředitel společnosti ISMM Trading & Consulting
13. prosince 2006 Klubový podvečer Klubová párty
V ostravském klubu je k dnešnímu dni sdruženo celkem 46 členů, z toho je 24 členů kolektivních a 22 individuálních.
V lednu t.r. zrušilo členství 9 členů (5 kolektivních - SME, a.s., VTP Ostrava, a.s., Caiacom, s.r.o., CS Data, s.r.o., KOTRLA, a.s. a 4 individuální členové –H. Dufková, ing. Kubačka, ing. Kučerová, ing. Peluňka).
V průběhu roku získal klub 3 nové individuální členy – ing. Pešat, ing. Stoch a ing. Vida)
Klub pracuje dle plánu činnosti a naplnil všechny plánované akce v následujících standardních formách:
Marketingové klubové podvečery
Proběhly čtyři (průměrná účast 18 členů). V měsíci říjnu se uskutečnil jeden klubový podvečer navíc ve spolupráci s firmou SEMAG, s. r. o.
Konference v rámci regionu
Uskutečnily se 3 konference - jedna v květnu ve spolupráci s SU obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné. Druhá se uskutečnila v září ve spolupráci s VŠB – TU katedrou marketingu a obchodu a třetí v říjnu ve spolupráci s firmou NAR marketing.
Účast na konferencích byla v průměru 80 osob.
Celodenní seminář – zkušenosti z obchodních aktivit
Uskutečnil se jeden seminář v dubnu za účasti 48 členů.
Podíl na výběru kandidátů na certifikaci
Do jarního termínu (květen2006) byl navržen a úspěšně obhájil jeden kandidát (ing. Lubomír Halagačka)
□ Plzeň
Ing. Pavel Novák
Činnost RK byla ovlivněna dlouhodobými zdravotními problémy předsedy RMK a značnou časovou zaneprázdněností členů výboru RMK. Problémy nastaly i se zajištěním lektorů na původně plánované akce.
Marketingový podvečer v Plzni
Nejvýznamnější akcí bylo klubové setkání ČMS organizované vedením ČMS, které se uskutečnilo V příjemných prostorách Hospodářské komory v Plzni se 14.11.2006 v podvečerních hodinách sešli členové místního regionálního klubu ČMS a ostatní zájemci z řad marketingových odborníků na semináři, který nesl přitažlivý titul Co je nového v marketingu. Zástupkyně ČMS, výkonná ředitelka Milada Hábová, nejprve představila Českou marketingovou společnost, ohlédla se krátce do její historie a přiblížila přítomným současné aktivity s vyhlídkou na nejbližší období. Poté následovala zajímavá přednáška dr. Petra Freye, autora publikace Marketingová komunikace: nové trendy a jejich využití. Z povolaných úst zaznělo mnoho pozoruhodných myšlenek a posluchači se dověděli, kterými hlavními směry se ubírá marketing v různých částech světa.
Další akcí na níž se podílel RK Plzeň byl seminář „Zvýšení adaptibility a konkurenceschopnosti podniků v Plzeňském kraji“, který se uskutečnil dne 10.10.2006
v DT Plzeň. Tato akce byla lektorsky zajištěna ZČU/Fakulta ekonomická. V rámci programu semináře byly prezentovány informace o kurzu moderního managementu pořádaného ZČU jehož významnou součástí je modul „Marketing management“. Účast na této akci byla umožněna i členům ČMS.
Původně plánovanou akci na listopad 2006 „Zkušenosti s využitím přeshraničního portálu REGIOPORT podnikatelskými subjekty a institucemi západočeského regionu“ hodláme uskutečnit ve spolupráci s Institutem průmyslového managementu v 1.čtvrtletí 2007.
□ Zlín
Ing. Vratislav Kozák, Ph.D.
RK změnil program na 2.Q. 2006 a členové uspořádali slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Jak nejlépe komunikovat vína z Moravy a Čech, která byla vyhlášena na jarním "vinařském" workshopu.
Vyhlášení pod záštitou Ústavu marketingových komunikací a regionálního klubu České marketingové společnosti proběhlo ve středu 15. listopadu od 15 hodin v salonku menzy.
Tři nejlepší studentské týmy převzaly odměny - finanční i naturální od ředitele Vinařského fondu CR. Akce byla příznivě hodnocena členy RK Zlín a především odměněnými studenty.
Nově byl založen regionální klub Vysočina, jehož předsedou se stal ředitel společnosti Visual Agency pan Aleš Koutný a v jednání je založení regionálního klubu Ústeckého kraje, které inicioval ing. Petr Landa, ředitel firmy PGM
VIII. Činnost sekcí
□ Sekce učitelů:
Sekce učitelů marketingu pořádala tyto vzdělávací konference:
Mezinárodní vědeckou konferenci Ekonomické znalosti pro tržní praxi, která se konala dne 14. 9. 2006 v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci
Mezinárodní vědeckou konferenci Customer Relationship Management ´06, která se konala ve dnech 7. 11 – 8.11. 2006 v hotelu Technik, Lázně Bohdaneč
IX. Spolupráce s ostatními asociacemi
V rámci dohod o spolupráci se členové předsednictva zúčastní konferencí a ostatních významných setkání partnerských asociací, na kterých informují o činnosti ČMS a předávají informační materiály a časopis Marketing a komunikace.
- účast na Valné hromadě CMA – předsedkyně ČMS doc. PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D. se zúčastnila dne 31. října Valné hromady České manažerské asociace
- zástupkyně předsednictva ČMS Milada Hábová, Monika Hrubalová a Jitka Vysekalová se 4. října zúčastnily v Golem klubu diskusního večera, který pořádal Franchise Club Českého institutu pro franchising. Osobnostmi večera byli Viliam Sivek - předseda představenstva a generální ředitel EuroAgentur Hotels Travel, a.s., JUDR. Vladimír Zamrzla, odborník na ochranné známky a ředitel právního odboru Úřadu průmyslového vlastnictví
Předpokládané akce v roce 2007
Konference Marketing Trend – 17. května 2007 a 18. října 2007
Vyhlášení výsledků soutěže Marketér roku – 17. května 2007
Cerifikace – květen a listopad 2007
Zasedání HV - květen 2007
Valná hromada ČMS – prosinec 2007
Jitka Vysekalová
prosinec 2006